Ahoj kamarádi!

Přihlášku a veškeré další dokumenty najdete na odkazu Přihlášky.

Náš klub pořádá každý rok už více než 30 let letní tábory. Tábory se konaly nejdříve v Prorubkách a později ve Slatině nad Zdobnicí.

Tábořiště ve Slatině nad Zdobnicí, které si každý rok pronajímáme:

Adresa tábořiště:
Letní tábor ČTU Choceň
Za nádražím ČD
Slatina nad Zdobnicí
517 56
Mapa

Parametry tábořiště:

  • chatky po 8-10 dětech
  • stany s podsadou
  • zděná kuchyně
  • zděná umývárna
  • toalety formou kadibudek

Během tábora se o Vaše ratolesti stará 24 hodin 14 dní kolektiv vedoucích a instruktorů, kuchařek, zdravotnice, hospodář a zásobovač. Kolektiv vedoucích a instruktorů je řádně proškolen (prošli kurzem Malá a nebo Velká placka; více např.: čtujm) a oprávněn vykonávat dobrovolnické aktivity spojené se starostí o děti během tábora i celoročně na schůzkách. Jak se naši vedoucí a instruktoři školili najdete na Rajčeti.

Pokaždé se vydáváme za novým dobrodružstvím (celotáborová hra), které celý rok kolektiv vedoucích připravuje. Navštívili jsme třeba Egypt, Afriku, vydali jsme se na Indiánskou stezku nebo na Dobrodružství 13 ostrovů. Mrkněte do galerie na Rajčeti!

Program je rozdělen do dvou hlavních částí. Děti soutěží po týmech (posádkách, kmenech, družinách, …), které jsou postaveny napříč věkovými kategoriemi od nejmladších po nejstarší. Účelem takového programu je tedy učit děti spolupracovat, podporovat se navzájem, pomáhat slabším, komunikovat mezi sebou a najít svou roli v takové skupině. V druhé části programu soutěží děti samy za sebe v rámci věkové kategorie. Soutěže jednotlivců jsou rozmanité a procvičí nejen rychlost a sílu, ale také chytrost a vynalézavost. Kromě soutěží se děti naučí táborovým dovednostem jako je zdravověda, ohně, střelba, uzle, rostliny, orientace, hvězdy, zvířata, jak se chovat v přírodě, jak přežít. Tyto dovednosti v úplném závěru tábora využijí v orienťáku.

Děti jsou vedeny k samostatnosti a zkusí si nejrůznější činnosti spojené s chodem tábora, např. škrábání brambor, umývání stolů, ešusů, dalšího nádobí, práci se dřevem, zapalování ohně, úklid tábořiště.

Vždy se snažíme o individuální přístup k potřebám dětí a zároveň o fungování kolektivu. Každý jsme jiný, ale je krásné, když nám to spolu pěkně šlape!

 

 

Aktuálně na webu